Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje balia ogrodowa, mamy dla Ciebie szybką odpowiedź: najtańsza, jednoosobowa, zimna balia dostępna jest w cenie 2990 zł. W poniższym artykule przedstawiamy również koszty innych modeli oraz wyjaśniamy, od czego zależy cena balii ogrodowej.

Balia ogrodowa ma wiele zalet, a kąpiele w niej wpływają korzystnie na ludzki organizm niezależnie od rodzaju i ceny balii ogrodowej. Jeżeli jednak zastanawiasz się nad jej zakupem, warto oczywiście sprawdzić wszystkie koszty, aby wybrać najlepszą opcję. Dowiedz się, ile kosztuje balia ogrodowa i od czego to zależy!

Od czego zależy cena balii?

Cena balii ogrodowej zależy od kilku czynników takich, jak:

  • wielkość,
  • ogrzewanie do balii lub jego brak (tzw. zimna bali),
  • konstrukcja (balie drewniane, z wkładem akrylowym lub epoksydowym),
  • wyposażenie dodatkowe.

Najtańsze są jedno- i dwuosobowe zimne balie, które umożliwiają schłodzenie ciała w upalne dni lub po wyjściu z sauny oraz podczas morsowania. Balię arkylową można kupić już od 12000 zł, a za kompozytową balię o średnicy 200 cm wraz z pokrywą termiczną zapłacić trzeba nieco ponad 14000 zł.

Ile kosztuje utrzymanie balii w ogrodzie?

Koszt utrzymania balii w ogrodzie zależy głównie od rodzaju jej ogrzewania i od wielkości samej balii, a co za tym idzie ilości potrzebnej do ogrzania wody. Balia ogrodowa z piecem na drewno jest znacznie bardziej ekonomiczna niż z ogrzewaniem elektrycznym. Woda szybciej  się nagrzewa, przy niewielkiej ilości potrzebnego do tego opału. Natomiast trudno podać przybliżone koszty ogrzewania balii, ponieważ wpływają na nie: rodzaj opału, wielkość zbiornika, jakość termoizolacji oraz temperatura zewnętrzna.

Niezależnie od tego najbardziej ekonomiczna wydaje się balia z piecem na drewno, szczególnie wtedy, gdy posiadamy dostęp do tego paliwa. Balia z piecem na prąd będzie wymagała dodatkowo wykonania podłączenia oraz doprowadzenia instalacji, co zwiększa koszty montażu, ale kiedy w gospodarstwie są zainstalowane panele słoneczne opcja ta może okazać się bardziej korzystna i ekologiczna. Warto także wspomnieć o kosztach wymiany wody.

Jakie koszty dodatkowe trzeba ponieść?

Warto uwzględnić także koszty związane ze zużyciem wody. Szczególnie kiedy rezygnujemy z systemów filtracji i dezynfekcji wody na rzecz jej częstszej wymiany. Balia do schładzania wymaga opróżniania podczas dużych mrozów, natomiast w baliach ogrodowych wyposażonych w piec do podgrzewania wody istnieje możliwość utrzymania temperatury wody, co pozwala pozostawienie wody w balii nawet w największe mrozy. Prąd zużywają również systemu jacuzzi zainstalowane w balii. 

Dodatkowe koszty wygeneruje również zakup akcesoriów do balii. Szerokie wyposażenie wszystkich naszych balii obejmuje między innymi:

  • oświetlenie podwodne i zewnętrzne,
  • zestawy masażu wodnego,
  • zestawy masażu powietrznego,
  • piec elektryczny lub podłączenia pieca na drewno z piecem elektrycznym,
  • izolację termiczną z pianki PUR,
  • i wiele innych…

Dlaczego warto korzystać z balii w ogrodzie? Zalety kąpieli

Korzyści balii trudno przecenić, ale warto wiedzieć, jak korzystać z balii ogrodowej. Komfort kąpieli zwiększa oczywiście możliwość podgrzania wody czy uruchomienia hydromasażu, ale nawet tradycyjna, nieogrzewana ruska bania umożliwi nam relaks i odprężenie. Dodatkowo nowoczesne banie, oferujące naprawdę gorące kąpiele, poprawią nasz stan zdrowia, ponieważ regularna kąpiel w nich rozszerza naczynia krwionośne, co może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi.

Wygodne balie, wyposażone w zestaw masażu wodnego czy powietrznego, mogą przyczynić się do redukcji bólów mięśniowych i reumatycznych. Kąpiel w nich doskonale odpręża, dzięki czemu poprawia się jakość snu. Wysoka temperatura wody wzmaga wydzielanie potu, dzięki czemu organizm samoczynnie się oczyszcza.

Poza tym nowoczesna balia ogrodowa jest doskonałym urozmaiceniem spotkań z przyjaciółmi, zwiększa cenę Twojej nieruchomości, na pewno nie pozostanie niezauważona przez znajomych. Dla firm zajmujących się wynajmem nieruchomości podnosi prestiż i zwiększa zainteresowanie lokalem. 

Ceny balii ogrodowych — FAQ

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najpopularniejsze pytania, dotyczące cech balii ogrodowych i ich cen.

Czy nowoczesne wyposażenie dodatkowe zwiększa cenę balii?

Najlepsza balia to taka, która jest idealnie dopasowana do potrzeb i oczekiwań klienta. Dlatego w Plener SPA oferujemy liczne możliwości personalizacji zamówień, poprzez dokupienie dodatkowego wyposażenia. Balia wyposażona w systemy spa, czy oświetlenie kosztuje więcej, ale to inwestycje w zdrowie i na lata.

Gdzie znajdę szczegółowy cennik balii ogrodowych?

Wszystkie oferowane balie posiadają ceny wersji podstawowych, które mogą zmienić się w zależności od dobranych akcesoriów,

Sprawdź także balie ogrodowe do wynajęcia.

Jakie ogrzewanie do balii jest najtańsze?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ruska bania najczęściej ogrzewana jest prądem lub drzewem. Każdy z tych sposób generuje koszty, które jednak zawsze zmniejszy zastosowanie pokrywy termicznej  oraz izolacja termiczna wkładu.

Czy balia na zimę jest droższa?

Balia na zimę z reguły wyposażona jest w piec zewnętrzny lub wewnętrzny, który umożliwia ogrzanie wody. Takie modele są droższe niż zimne balie, z których zimą można korzystać do morsowania.

Sprawdź, jak wybrać piec do balii ogrodowej.

Jakie drewno do balii jest najlepsze?

Najlepsza jakość drewna gwarantuje nie tylko wysoką odporność na warunki atmosferyczne, ale także łatwiejsze utrzymanie. Obok najbardziej popularnego świerku obudowy balii można wykonać z drewna termicznego olejowanego lub deski kompozytowej. 

Przeczytaj także: Ile kosztuje sauna ogrodowa oraz sprawdź nasze sauny ogrodowe i sauny domowe w PlenerSPA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This field is required.

This field is required.